Ociepl swoje poddasze

Zadbaj o komfort na poddaszu

Większość budujących nowoczesny dom stawia na funkcjonalność każdego metra kwadratowego. Taką dodatkową powierzchnią, którą można świetnie zaaranżować jest niewątpliwie poddasze. Można tam stworzyć strefę relaksu z piękną łazienką, pokój zabaw dla dzieci czy po prostu sypialnię lub garderobę. Warto jednak pamiętać o tym, że aby zapewnić komfort domownikom musimy zadbać o odpowiednią temperaturę pomieszczeń. Dlatego też bardzo ważnym jest aby pomyśleć o ociepleniu poddasza.

Prawidłowe ocieplenie poddasza nie jest procesem skomplikowanym, ale ew. błędy przy jego wykonaniu mogą nam się dać we znaki w późniejszym okresie, kiedy ocieplenie nie będzie należycie spełniać swojej roli. W lecie będzie nam za gorąco, a w okresie grzewczym zbyt dużo wydamy na ogrzewanie. Do tego należy liczyć się z tym, iż w pomieszczeniach źle wentylowanych rozwinie się grzyb, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia.

Czym ocieplić poddasze?

Produktem powszechnie stosowanym do ocieplania powierzchni dachowych jest wełna mineralna – szklana lub skalna. Jest ona produktem lekkim i niepalnym, a ponadto charakteryzuje się dużą izolacyjnością cieplną oraz przepuszczalnością pary wodnej. To właśnie dzięki odpowiednim parametrom doskonale chroni przed nagrzaniem domu w gorące dni i zatrzymuje ciepło w zimie. Wełna jest materiałem wysoce elastycznym, dzięki czemu bardzo dobrze wypełni przestrzenie między pokryciem dachu, a stropem.

Jakość jest ważna

Pamiętajmy o tym, aby decydując się na ocieplenie poddasza wybierać tylko produkty dobrej jakości oraz sprawdzone ekipy remontowo-budowlane. Pozorna oszczędność może wygenerować zbyt duże koszty w przyszłości.