Ocieplenie poddasza. Jak i co? Podstawy

Ciepłe poddasze w kilku krokach. Niezbędne będzie sprawdzenie ocieplanego miejsca. Mam na myśli również dach. Eliminujemy z tego miejsca wszelkiego rodzaju uszkodzenia spowodowane pleśnią, grzybem oraz podciekaniem wody. Badamy stan techniczny dachu. Pierwszy krok to zadbanie o wentylowanie dachu. Aby nie paść ofiarą swojej nieroztropności dokonujemy obliczeń i wybieramy materiał do wykonania ocieplenia. I tak może to być: pianka, styropian, wełna mineralna lub polistyren. Warto zauważyć, że twarda izolacja nie wypełnia starannie wszystkich szczelin co wpływa na stratę energooszczędności.

Izolowanie

Wełna mineralna wpływa na wyciszenie pomieszczenia. Zapobieganie akustyczne przed odgłosami z zewnątrz to jeden z powodów dla którego warto jej używać. Pamiętajmy, że staramy się głównie ocieplić jednak mieszkanie, a nie wygłuszyć. Izolacja warstwą wełny to około 25 do 30 cm grubości. Płyta poliuretanowa to zaledwie sześć centymetrów. Najcieńsza warstwa uzyskana jest po zastosowaniu jednak pianki polietylenowej. Wielkość współczynnika przewodzenia ciepła maleje wraz z grubością warstwy i tak polietylen jest najkorzystniejszy.

Praca

Tylko fachowcy z odpowiednio dobranej ekipy budowlanej o wysokim doświadczeniu zapewnią naszemu poddaszu długi termin trwałości. Nie jest to skomplikowana praca, ale wymaga ona dbałości o szczegóły i wiedzy nie byle jakiej. Tylko po wykonaniu tego dokładnie mamy zapewnione odgrodzenie przed skutkami działania czynników pochodzenia zewnętrznego.