Wełna skalna na podłogi, ściany i dachy

Wełna mineralna skalna ceniona jest w środowisku budowniczym, za swoje właściwości izolacyjne, ognioodporne oraz akustyczne. Projektowana jest ona najczęściej z poniższych materiałów: bazaltu, gabro, dolomitu jak i również z kruszywa wapiennego. Wełna ta, uplasowana jest w klasie A1, z racji dużej ognioodporności. Materiał ten można zakładać między innymi w przypadku poddasza użytkowego, ścian dwuwarstwowych, szkieletowych ścian działowych, podłóg zaprojektowanych na stropie drewnianym i betonowym. Jej zastosowanie jest generalnie bardzo szerokie.

Wełna skalna i jej właściwości

Statystyki pokazują, iż kompozyt ten wytrzymać może temperaturę nawet tysiąca stopni Celsjusza. Wartość ta tyczy się bezpośrednio włókien tego kompozytu, przy czym spoiwo wytrzymuje temperaturę do 250 stopni Celsjusza. Ten materiał dobrze sobie radzi również z tłumieniem dźwięków, wydobywających się z innych pomieszczeń. Zdecydowanie wełna może być stosowana do docieplenia poddasza i stropów, jest ona bardzo wydajna i jej nakładanie jej proste.

Wełna skalna dla poddasza użytkowego i ścian dwuwarstwowych

Wełna skalna dobrze radzi sobie także z dużymi obciążeniami. Bardzo dobrze odprowadza ona wilgoć i jednocześnie nie nasiąka, nie chłonie wody ani żadnych innych płynów. Po całkowitym wysuszeniu, wełna powraca do naturalnego rozmiaru. Na polu budowy ten materiał jest często stosowany w procesie wykończenia domu. Ze względów bezpieczeństwa, wełna skalna uznawana jest za pioniera w kontekście ochrony przeciw ogniowi.

Źródło informacji: https://www.rockwool.pl